Topic: Ziyaretçi defteri

Tarih 11.02.2011

Yazan Yunus

Konu Hayırlı olsun

Yanıtla

Diğer arkadaşlar gibi yeni siteni kutlarım güzel olmuş ha sende iyi berceriyorsun bu işi eline sağlık.

Tarih 13.12.2010

Yazan BERNA SAĞLAM

Konu KULUNCAK

Yanıtla

KULUNCAK ÇOK ĞÜZEL BİR YER

Tarih 05.04.2010

Yazan cem ÇERMİK

Konu kuluncak köyü

Yanıtla

Herkese merhaba, istanbul derneğinin 5.olagan kongresi yapıldı. bende yönetim kurulunda yer alıyorum, amacımız köylülerimizin umdukları gibi bir yönetim anlayışıyla karşılaşmaları, yardımlaşma ve dayanışma için elimizden geleni değil de daha fazlası yapmak için burda olacağımıza emin olabilirsiniz.. yönetim kurulundak...i büyüklerimin de çok fedakarca bu işi yapacaklarına inanıyorum sizlerden ricamız köyümüze sahip çıkmak genç arkadaşlarımızın da fikirlerini almak istiyoruz unutmayalım ki birimiz hepimiz hepimiz birimiz için burdayız çünkü köy bize geçmişten gelen bi miras olarak görüyorum bunun için de yönetimde çalışmayı kabul ettim. ben başarılı olacağımıza inanıyorum herkese hayırlı olsun teşekürler..
Devamını Gör

Tarih 24.03.2010

Yazan MUSA DOĞAN

Konu KÖY DERNEKLERİNİN DOĞUŞU

YanıtlaKöy derneklerinin doğuşu,,

Kendi halkına kültürel, eğitimsel, inançsal katkı ve yardım yapmak, metrepol kentlerde insanlarını bir arada tutmak, inanç ve kültürlerini yaşatmak adına, bulundukları kentin çarklarında öğünmemek varolmak adına kurulmuş tüzel kişiliklerdir.

Kuruluş amaçları tamamiyle kentlerde var olmayı kendi kültürünü varlığını ve birlikteliğini sağlamayı, hayata tutunamayan hemşehrilerine yardım etmeyi, yol göstermeyi, eğitime katkıda bulunmayı amaç edinerek büyük şehirlerde varolmuşlardır.

Ticaret yapma yetkisi olmayan tek geliri üye aidatları, etkinlikler, bağışlar vb. olan derneklerin mevcudiyetlerini sürdürebilmeleri tamamiyle yöneticilerin eğitim, kültür, bilgi ve beceri birikimine bağlıdır. Bu tesbitle bazı kişilerin tepkisini çekeceğim aşikardir ancak aşağıda açıklayacağım acı gerçeklerin halkımız tarafından bilinmesinde yarar vardır.

Yaşadıklarımız ve yaşananlar göstermiştirki bilgisiz ve eğitimsiz olan yönetici iyi niyetli dahi olsa yöneticisi bulunduğu kurumu sevk ve idare edememekte derneğin mevcut durumunu dahi koruyamamaktadır.

Yöneticinin belli bir eğitim almış olması, almış olduğu eğitimin yanı sıra kültürel anlamda donanımlı olması bunun yanı sıra ekonomik anlamda yeterli olması yada belli bir kurumda yönetici durumunda bulunması, temsil kabiliyetinin yüksek olması, hitabet sanatını kullanması, sözü dinlenilir kişilikli biri olması gerekmektedir. Aksi hali yöneticisi bulunduğu tüzel kişiliği ileriye taşıyamayacağı gibi çöküşüne neden olacak ve gerek üyelerinin ve gerekse toplumun tepkisine maruz kalacağı açıkça görüldüğü gibi halen günümüzde yaşan örnekleri mevcuttur.

Bizlerin geni yeniliklere açıktır, geçmişlerimiz korkusuzca yeni ufuklar açarak yaşamış yaşadıkları toprakları yurt edinmiş ve yeni yeni ufuklarda hayat aramışlardır ve bizleri yaşadığımız toplumların metrepol şehirlerine kadar taşımışlardır.

Bizler ise babalarımıza, atalarımıza olan bu borcu ancak büyük metrepollerde çarkın dişlileri arasında ezilerek değil, çarkın başında çarkı idare eden olarak görev almak suretiyle ödemek zorundayız. Bu durumda bizi çarka düşenleri kurtarmak, büyük şehirlerde, kasabalarda geleneğimizi yaşatmak, hemşeri ruhu ile bir arada hayata tutunmak, yardımlaşmak, dayanışmak amaçları ile dernek kurmak sosyal hayatın zorunluluğu haline getirmiştir.

Bizler köy ve şehir hayatını tanıyan insanlar, yetişmekte olan yeni nesilleri donanımlı olarak hayata hazırlamak zorundayız, bu zorunluluk ihtiyacın ötesinde zaruret halini almıştır. Çoğu yetişmiş insanımız kendisi şehir yaşantısına adapte olamamış eğitim ve kültür gibi bazı kavramları edinememiş buna rağmen bazen siyasi yaşamın bazen sosyal yaşamın alt kadrolarında yer alarak kendini olduğundan öteye bir kişilik olarak göstermeye çalışmıştır. Bu varlıklar yüzünden gerçek eğitimli ve kültürlü alt yapısı oluşmuş insanlarımız siyasi arenadan itilmiş bu yerlerde kullanılabilecek insanlarımız dışlanmışlardır. Bu tür yaşantı içerisinde yer alan hemşerilerimiz ise bazı uyanık siyasetçilerin bazen maşaları, bazen ayakçıları daha kötüsü köle durumuna düşmüşlerdir.
Geldiğimiz noktada, kendini aydın, demokrat olarak tanımlayan her bireyin bundan böyle sosyal yaşama katılmaları, yetkisiz, yetersiz, eğitimsiz ve vasıfsız kişileri tasfiye ederek sorumluluk yüklenmeleri, geçmişlerine olan bir görev olarak addolunmalıdır. Aksi taktirde kültürümüzün yok olacağı ve gelecek nesillerin kişiliksiz bir birey olarak yetişeceği gerçeği kaçınılmazdır.

Kendisini yaşadığı topluma kabul ettirmiş meslek sahibi sözü dinlenen doğru bildiğini
sakınmadan söyleyebilen, çıkar ve nefis duygularından arınmış olan donanımlı aydın insanlarımızın bundan böyle topluma önder akil insan olmaları gerekmektedir. Aksi taktirde ötenden beri görüldüğü üzere kendi çıkarı için bireyleri ve hakları kullanarak oturduğu koltukta geldiği yeri unutmuş, mülkiyet ve çıkar düşkünü her türlü sosyal ve siyasal arenada boy gösteren, lümpen tipli bir yetimin, bir yoksulun okuması için beş kuruş akçeyi bile vermekten kaçınan mülkiyet düşkünleri insanlarımız bu tür arenalarda boy göstererek toplumun gerilere gitmesini ve kültürümüzün yok olmasına sebebiyet verecekleri gerçeği açıkça görülmektedir. İçimizdeki bu tür asalak varlıkların tasfiye edilerek bilgili, eğitimli, kültürlü, donanımlı genç ve enerji dolu insanların önünün açılması ve onlara yetki verilmesi umut ve düşüncesiyle saygılar sunarım.


Ankara/12.03.2010
Musa DOĞAN

Tarih 27.02.2010

Yazan ALİCAN YEŞILIRMAK

Konu TESEKKURLER

Yanıtla

M.R.B COGUNUZ BENI TANIMAZSINIZ BEN KURBANEY DEDENIN TORUNUYUM DOGAN YESILIRMAGAN OGLUYUM KENDIMI TANINTMAK ISTEDIM YAPMIŞ OLDUGUNUZ SITE GUZEL OLMUŞ ELLERINIZE VE EMEGINIZE SAGLIK KOYUMUZ HAKKINDA INSANLARI COGUNU BILGILENDIRIYOSUNUZ TESEKKURLER .

Tarih 02.03.2010

Yazan cem çermik

Konu HOŞGELDİN

Yanıtla

BİZ TEŞEKÜR EDERİZ .. ARAMIZA HOŞGELDİN SENİN DE YORUMLARINI PAYLAŞIMLARINI BEKLİYORUZZ ...

Tarih 14.03.2010

Yazan İsmail Aydoğmuş

Konu Ynt: TESEKKURLER

Yanıtla

Söyle Derdin Nedir Dağlar
.
Duman duman başın senin
Söyle derdin nedir dağlar
Akar gözden yaşın senin
Söyle derdin nedir dağlar
.
Ağarmış başın kar ile
Dert (Of) çekersin efkar ile
Sende mi küstün yar ile
Söyle derdin nedir dağlar
.
Gece gündüz eser yelin
Göz yaşın mı akan selin
Tutmadı mı kimse elin
Söyle derdin nedir dağlar
.
İsmail dertler durağı
Dert ile kurmuş otağı
Yok mu derdinin ortağı
Söyle derdin nedir dağlar
.
13 Mart 2010
Cumartesi
10:30
.
İsmail Aydoğmuş

Tarih 25.01.2010

Yazan İsmail Aydoğuş

Konu şiir

Yanıtla

Bulamazsın

Ey gönül yükseklerden uçmayasın
Gün gelir konacak dal bulamazsın
Kendin beğenip arşa koymayasın
Kanadın açacak hal bulamazsın

Şu dünyadan kimler gelip de geçti
Kimler nerelere konup da göçtü
Sil kalbinden kavgaydı, kindi, öçtü
Gönüle girecek yol bulamazsın

Karun kadar olsa da paran, pulun
Sanma olacak herkes senin kulun
Güzel söz, tatlı dil olmalı yolun
Derdin söyleyecek dil bulamazsın

Önce sevmelisin bütün insanı
Ayırmamalısın hiç bir canı
Aynı yetmiş ikisinin de kanı
Bölünce gidecek sal bulamazsın

Eşitliği savun, paylaş ekmeği
Değer verip, kıymetlendir emeği
Unut dostum "Allah verir" demeği
Kovanda bedava bal bulamazsın

Yap ki dünyada iyiliğin söylensin
Hem şevkatli, hem merhametli densin
Örnek ol, insanlar senden öğrensin
Kabrine gelecek kul bulamazsın

İsmail söyler bu sözleri size
Sevgiyle sarılın birbirinize
Mutluluk sevgi dolsun hanenize
Dikeni görürsen gül bulamazsın

İsmail Aydoğmuş

Tarih 10.01.2010

Yazan Aşık alican

Konu YENİ YIL MESAJI

Yanıtla

MERHABA CANLAR. Gönül dostlarıma, türkü sevenlere, yüreği sevgi dolu insanlara, özünden ikiliği atmış ve birlik makamına ermiş canlara, kültürüne, inancına, yürekten sahip çıkanlara, dostluğu, kardeşliği, birlik ve beraberliği yürekten özümsemiş olanlara. MERHABA.
Irkçılık adına, töre adına, inanç adına, insanların ve insanlığın yok edilmediği, sevginin, barışın ve kardeşliğin hüküm sürdüğü bir dünya dileğiyle, yeni yılınızı en içten duygularla kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. HUBYARLI ÂŞIK ALİCAN. İletişim.www.hubyarlialican.com. hubyarlialican@hotmail.com 0533 547 89 20

Tarih 18.12.2009

Yazan teyzen guzıde

Konu hasretlık

Yanıtla

canım gazım sıtenden dolayı kutluyorum ınsanlarda hasretlık olmasa guzel kokulu köyum babanım yattıgı kuluncak