Topic: Ziyaretçi defteri

Tarih 18.12.2009

Yazan teyzen guzıde

Konu hasretlık

Yanıtla

canım gazım sıtenden dolayı kutluyorum ınsanlarda hasretlık olmasa guzel kokulu köyum babanım yattıgı kuluncak

Tarih 07.12.2009

Yazan FERDİN

Konu ONUN KARAKOLUNU RESİMLERİNİ GÖRMEK

Yanıtla

MERAK ETTİĞİM İÇİN

Tarih 05.12.2009

Yazan Ali ihsan ERCAN

Konu SELAM OLSUN TAŞINA TOPRAGINA İNSANINA

Yanıtla

Site hakkında hiç bir yorum yapmaya gerek yok tek kelimeyle harika düşünenin hazırlayanın emek veren herkesin eline koluna sağlık, eksikleri olsada zaman içerisinde telafi edilir.Bizim üzerimize düşen bir konu varsa elimizden geldiği kadar desdek olurum.Ben Ali Gediğin ortanca oğluyum tanıyanlar zaten tanır genç kuşak belki tanımaz onlar için yazdım kim bu adam demesinler diye mail adresim info@ercanelektrik.com TEL GSM 0532 322 66 83 herkese çok çok sevgiler saygılar

Tarih 20.11.2009

Yazan FEVZİ KAPTAN

Konu BİR CAN DOSTUMU ARIYORUM

Yanıtla

1977 YILLARINDA BERABER ÖĞRETMEN OLARAK ÇALIŞTIK. KONYA-HADİM-AĞAÇÇI KÖYÜNDE. ASLEN KULUNCAKLI. ADI İHSAN YILDIRIM. EŞİNİN ADI ELİF. OZAMAN TEK ÇOCUĞU VARDI TAYLAN ÖZGÜR. İZİN, O TARHTEN SONRA KAY BETTİM BULAMADIMM BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ. CANLARA CANDAN SELAM OLSUN.
FEVZİ KAPTAN

Tarih 20.11.2009

Yazan MUSA DOĞAN

Konu KULUNCAKLIDAN, KULUNCAKLILARA....

Yanıtla

NEREDE BU KULUNCAKLILAR, BİRAZ SES GETİRELİM, NACİZANE KALEME ALDIĞIM AŞAĞIDAKİ YAZIMI SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM. SEVGİ VE SAYGIYLA, MUSA DOĞAN
Terkedilmiş kuluncak toprağından; bir zamanlar bu köyde kalabalık insan topluluğu yaşardı, kimi gögsümü dellircesine çelikleşmiş elleriyle kazar, kimi hayvanlarla çift sürerdi bağrımda, tohum atarlardı ardından çeşit çeşit, gün olur su verirler gün olur kazma vururlardı, sıcak sımsıcak sarardım tohumlarını bozulmasın, çürümesin diye, daha iyi ürün vereyim kuluncaklıya yardımcı olayım düşüncesiyle uğraşır dururdum, şimdi kimseler basmaz oldu, yüzüm gülmez oldu, şu karşıda duran baydığın dağıda hatırımı sormaz oldu o’da benim gibi çaresiz kimse dumanlı başına çıkmıyor, kimseler hatırını sormuyor, koyun, kuzu gezmiyor, taze naneler, menekleşeler, kekikler yetişsede bağrında kimse uğramıyor rüzgardan kardan başka, hani şu köyün güneyinden üstüme düşen güneşde doğmasa üzerime, hani ayın şafkı geceleri vurmasa, hani Hızır pınarı suyunun sesi gelmese kulaklarıma çekilecek gibi değil buralar, bazen bir yabani arı, bazen bir çırçır böceği konuk oluyor üzerimde yeşeren boynu eğik yaban çiçeğine, bazen bir araba geçiyor uzaktan insanlar gelecek umuduyla bakıyorum çaresiz, hoş kuluncakta bulunan ihtiyarlar zaman zaman gelmiyor değil ama gönül heyecan istiyor, gönül gençlik istiyor, gönül kalabalık guruplar arzuluyor, gönül kuluncak toprağının ata toprağı olduğunu, bağrında sakladığı geçmişlerin hatırlanmasını istiyor. Gönül Kuluncaklının kuluncağa gelmesini istiyor kısaca, hani o ümidimde olmasa yokmu göçüp gideceğim buralardan onun içindirki kuluncaklıları umutla bekler yüreğim. 20.11.2009

MUSA DOĞAN

Tarih 12.11.2009

Yazan MUSA DOĞAN

Konu Kuluncak köyü Web sitesinin ilk kuruluş aşaması,

Yanıtla


Kuluncak köyü Ankara Derneği Web sitesinin ilk kuruluş aşaması,
Kuluncak Köyü bulunduğu coğrafya da gerek insan manzaraları bakımından gerekse doğal güzellikleri bakımından önem ve ayrıcalık taşımaktadır. Köylümün genel yapısı sıcak ve müşfiktir, misafirperverdir, üretkendir, kendi ürettiğini tüketmekle yetinendir, havayla, suyla, toprakla özdeşleşmiş insanlardır.
Globalleşen dünyamızda görsel iletişim araçlarının hızlı gelişmesi, dünyada ve ülkemizdeki ekonomik ve siyasal değişmeler köylüleri etkilemiş ve bu nedenle köylünün bilinen kalıtımsal yapısında eğitimsel ve kültürel farklılıklar belirginleşmiştir.
Bizler gerek etkin kimliğimizden, gerek yaşamış olduğumuz coğrafyadan ve gerekse ebeveynlerimizden almış olduğumuz terbiye, hoşgörü, eğitim vs. öne çıkan özelliklerimizle halen Büyükşehirler de onurlu, insanca bir yaşam arzusu içerisinde yaşamımızı sürdürmekte ve geçmişimizin birlikte yaşadığı insan toplulukları ve bireylerinden kopmak istemiyor, çocuklarımız da atalarımızın yaşamış oldukları bu toprakları (köyümüzün) birleştirici bir unsur olarak görmelerini, birbirleri ile sıcak hemşehri (köylü) arkadaş ilişkisi kurarak kendi geleceklerini oluşturmasını ve üstün nitelikli onurlu nesiller yetiştirmesini diliyoruz.

Sevgili köylülerim, Büyükşehirler de ilçe ve köy dernekleri hızla kurularak çoğalmakta, kurulan dernekler tarafından değişik etkinlikler yapılmakta ve modern dünya ya açılmak için internet sitelerinin hızla kurularak hizmet verdiği görülmektedir. İnsan nüfusunun hızla arttığı dünyamızda ve ülkemizde milliyetçilik ruhu hızla gelişmektedir.

Bizde Kuluncak Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak dernek yöneticisi arkadaşlarım Sayın Kasım Gençtürk, Ahmet Temurtürkan, Ali Bozkurt ve Ali Ekber Çimen ile birlikte Modern dünyaya açılmak, gerek yurtdışında gerekse yurt içinde değişik şehir, ilçe ve köylerde bulunan insanlarımıza görüntü ve düşüncelerimizi iletebilmek amacıyla bir internet sitesi oluşturmak üzere karar aldık.

Büyük şehirde yaşayan insan yoğunluğu içerisinde kaybolmamak, özde bütünlüğümüzü sağlamak, benliğimizi, kişiliğimizi kaybetmemek, kök kültürümüze sahip çıkmak için Kuluncak Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği çatısı altında birleşerek bu güne gelmiş bulunmaktayız.

Gerek sosyal gerekse kültürel amaçlı dernekleri kuruluş amaçları kuşkusuz insanları birleştirmeye, aynı amaçlar doğrultusunda birliktelik sağlamaya, sosyal, ekonomik ve kültürel yardımlar almaya ve yapmaya yöneliktir. Dernekler üye sayısına, hitap etmiş oldukları kalabalık insan topluluklarına göre varlıklarını sürdürebilmektedirler. Büyük şehirlerde yaşayan insanların tümünün köye dönmesinin mümkün olamayacağı kesindir. Bu bakımdan derneğe sahip çıkılması ve özellikle gençlerin, zor şartlarda varlığını sürdürmeye çalışan derneğimizi sahiplenerek kendi sosyal çevrelerini oluşturması gerekmektedir.

Sevgili Köylülerim, şehirlerde kendimizi ispatlamış, para veya mevki sahibi olmuş olabilirsiniz. Bu kazanımlar dernek üyeliğini engelleyici bir unsur olduğunu düşünmemekteyim. Ayrıca bu tür kazanımları her an için kaybetmenin mümkün olduğu, günümüz dünyasında aşikardır. Bu bakımdan mevcut derneğe ve sitemize sahip çıkılmasını, desteklerinizin esirgenmemesini, site içerisinde eksik bulacağınız temaların tarafınızdan tamamlanmasını, yarınların aydın, açık ve sağlıklı olmasını dilerim.
Saygılarımla,
Musa DOĞAN
Dernek başkanı

Tarih 26.10.2009

Yazan Musa Doğan

Konu Köyün tarihçesi

Yanıtla

Sevgili Gazi Yeşilbağ, Sanırım yine yanlış anlaşıldım. Köyün Tarihçesi (Köyümüz) başlıklı yazının tamamı tarafımdan kaleme alınmıştır. Sevgili Erdal Bozkurt'un hazırlamış olduğu köy Anekoduları başlıklı bir yazı vardı o yazıya sitede rastlayamadım. Tabiki hiçbirimizin ticari bir amacı yoktur. Ama bakın sitenin her köşesinde Gazi Yeşilbağ adına rastlamak mümkün. Bizler emeğe saygı duyan insanlarız, biri bir emek vermiş göz nuru dökmüşse ona saygı duyarız ben o bakımdan biraz sitemde bulunuyorum ve yinede eline sağlık diyorum. tüm köylülerime sevgi ve selamlarımı sunuyorum. Musa Doğan

Tarih 23.10.2009

Yazan Gazi YEŞİLBAĞ

Konu Forum Sayfasına Yönetici Alımı

Yanıtla

Forum Sayfamıza moderatör (Yönetici ) alımları yapılacak ilgilenen arkadaşların bana ulaşmaları yeterlidir... Sitemizin daha iyi olmazı için sitemizle yakından ilgilenelim... gaziyesilbag@hotmail.com - mail veya msn e ekleyip görüşebiliriz

Tarih 21.10.2009

Yazan engin özçelik

Konu tebrik

Yanıtla

sitemiz çok güzel olmuş ellerinize emeğinize sağlık

Tarih 12.10.2009

Yazan Musa Doğan

Konu Site hakkında

Yanıtla

Sevgili Gazi Yeşilbağ, Sizi Ankara Derneğine ait siteden yapmış olduğunuz alıntılardan dolayı tanıyorum. Benim kaleme almış olduğum, Köyün tarihçesi, ve diğer dökümanlar ile Sevgili Erdal Bozkurt'un kaleme almış olduğu bazı dökümanları siteden alarak yayınladığınızı biliyoruz. Bir teşekkür dahi etmediğiniz gibi bizleri kaynak dahi göstermemişsiniz bu davranışınıza rağmen kuluncaklı olarak yinede sizi tebrik ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum. Annene, babana ve tüm kuluncaklılara selamlarımı sunuyorum.